середа, 12 червня 2019 р.

«Змішана» методика в освітньому процесі ДДПУ ім. І. Франка

       Змішаний метод ( з англ. мови blended learning, hybrid або mixed-mode learning) передбачає поєднання аудиторноі та позааудиторноі роботи студентів в режимі онлайн. Така методика полягає в розширенні традиційної взаємодії викладача та студентів на заняттях шляхом застосування онлайн-компонента у навчанні. Tаким чином, студент отримує можливість навчатися самостійно за допомогою комп’ютера та наявності доступу до Інтернету в будь-який час. Застосування «змішаного» методу в освітньому процесі сприяє розвитку вмінь інтерактивних форм самостійноі роботи студентів та іх  самоосвіті, що є важливми складовими професійного становлення майбутнього вчителя англійськоі мови в сучасних умовах.                     З огляду на те, що у 2018 році для вчителів англійської мови було відрито онлайн-платформу, яка є частиною очно-дистанційного курсу, обов’язкового для вчителів початкових класів НУШ. Ми запропонували доповнити вивчення дисципліни «Нові підходи у навчанні англійськоі мови учнів початковоі школи» самостійною роботою студентів під час проходження дистанційного курсу, розробленого фахівцями МОН, Британської Ради та Кембриджського університету (Cambridge University Press та Cambridge Assessment English).            Відтак магістранти факультету початковоі та мистецькоі освіти (денноі та заочноі форм навчання) дізналися як підвищити мотивацію дітей до вивчення іноземноі мови, правильно вказувати на помилки та максимально розкрити лінгвістичні здібності учнів за допомогою сучасних технологійРезультатом такого «змішаного» навчання стали сертифікти, які засвідчили успішне тестування студентів наприкінці закінчення дистанційного курсу.


вівторок, 7 травня 2019 р.

Вийшла у світ ще одна друкована продукція, в якій висвітлено авторське бачення формування інформаційно-комунікаційної компетентності майбутнього вчителя іноземних мов та шляхи використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроці в школі. Головна мета посібника – забезпечення майбутнього вчителя основними знаннями, уміннями та навичками відбору та здійснення навчально-методичної роботи з ішомовними інформаційними освітніми ресурсами, електронними навчальними посібниками, педагогічними програмними засобами, аудіо-, відеоподкастами для формування комунікативної компетентності учнів та реалізації комп’ютерного тестування для тренування, перевірки і/або контролю навчальних досягнень учнів з іноземної мови.
Цільова аудиторія книги - студенти, вчителі іноземних мов, методисти, а також усі, хто прагне ефективно вивчити іноземні мови самотужки.


вівторок, 16 квітня 2019 р.


Одним із ключових умінь сучасноі людини є уміння навчатися упродовж життя, тому щиро дякую видавництву «Лібра Терра» за можливість професійного розвитку за допомогою ваших онлайн-ресурсів, а також друкованоі продукціі, отриманоі в подарунок, що однозначно мотивує та заохочує удосконалення власноі педагогічноі діяльності, а також сприяє поширенню найсучасніших засобів навчання англійськоі мови серед студенськоі молоді!

понеділок, 25 березня 2019 р.

НЕТРАДИЦІЙНЕ ЗАНЯТТЯ З «МЕТОДИКИ НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНОІ МОВИ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ»
Іншомовна освіта не є обов’язковим компонентом навчання дітей дошкільного віку в закладах дошкільної освіти в Україні. Однак, на наш погляд, задля забезпечення наступності та послідовності навчання іноземної мови у початковій школі іншомовна освіта повинна розпочинатись у ранньому та/або дошкільному віці дитини як важлива передумова її інтелектуального розвитку.
Беручи це до уваги, 14 березня 2019 року було проведено нетрадиційне заняття з англійської мови з дошкільниками, під час якого студенти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти інституту іноземних мов групи ФА-34 мали змогу ознайомитись з психофізіологічними особливостями розвитку дітей дошкільного віку, дидактичними принципами роботи та методикою навчання англійської мови на тлі комунікативно-діяльнісного підходу та інтегрованості музичної, ігрової та образотворчої діяльності, використаними викладачем Оксаною Хомишак у процесі проведення демонстраційного заняття.
Метою заходу було зміщення акценту з надмірної теоретизації у межах вивчення дисципліни «Методика навчання іноземної мови дітей дошкільного віку»,  натомість формування  практичних умінь і навичок у  студентів самостійно аналізувати, критично мислити, а також конструктивно й продуктивно діяти в організації освітнього процесу з іноземної мови з урахуванням етапу та умов навчання. Оскільки відомо, що кращі світові освітні практики зорієнтовані на досягнення та розвиток найвищого рівня навчальних можливостей студентів згідно з таксономією Б. Блума з опертям на моделі нетрадиційного навчання, наприклад популярна технологія «перевернутий клас» (Flipped Class) та ін.