четвер, 29 листопада 2018 р.

Буктрейлер «Модернізація освітнього процесу з англійськоі мови у Новій украінській школі»  

(доступний за лінком: https://youtu.be/ukXnJavSly4



P.S. Незабаром у книжкових магазинах!

середа, 21 листопада 2018 р.


РАНКОВІ ПРИВІТАННЯ У ШКОЛІ : КРАЩИЙ ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД



Демократичні цінності (свобода вибору, гідність, рівні права, взаємоповага) - це те, що формується у молодшого покоління за кордоном незалежно від віку, статі, соціального статусу, національності, раси, віросповідання. Така політика зарубіжних краін яскраво виражена навіть у ранковому привітанні учнів з учителем в школі, що не лише виховує, а й мотивує до навчання та створює позитивну атмосферу в класі. Детальніше про це у відео за лінком: https://www.facebook.com/tv360/videos/2053872851515415/
https://www.youtube.com/watch?v=MMbDu8i9DzE

вівторок, 6 листопада 2018 р.


МЕТОДИЧНИЙ БРИФІНГ: «Сучасний підручник з французькоі мови: реаліі та виклики»




18 жовтня 2018 року на базі ЗЗСО № 8 відбувся методичний брифінг, під час якого було окреслено доцільність використання нових підручників з французькоі мови з огляду на результати, здійсненоі доцентом Оксаною Хомишак, науково-методичноі експертизи проекту підручника з ФМ для НУШ, обраного за конкурсним відбором і рекомендованого МОН. З матеріалами експертизи та підручником можна ознайомитися на сайті Інституту модернізаціі змісту освіти, які доступні за посиланням:https://drive.google.com/…/1uL7fC0A_puXjC4pzEx6yDtUbroTfREK…,   https://lib.imzo.gov.ua/handle/123456789/323).

Водночас учитель-практик ЗЗСО №8 Зоряна Михайлівна Хайнацька акцентувала увагу на методичних прогалинах в укладанні сучасних підручників з французькоі мови, зокрема для 5-9 класів, оскільки вони містять певні алогічні розриви у поданні мовного матеріалу та градаціі завдань комунікативного характеру, що викликає труднощі в учнів у формуванні франкомовноі комунікативноі компетентності, а також потребує значноі навчально-методичноі роботи вчителя на уроці та в позаурочний час.

У результаті обміну методичним досвідом було досягнено спільного розуміння того, що модернізація засобів навчання з французькоі мови в умовах НУШ є тривалим, поетапним і клопітким процесом, який потребує консолідаціі зусиль як державних органів освіти, науково-педагогічних працівників, методистів, так і вчителів та учнів.

ВЕБ-КВЕСТ ТЕХНОЛОГІЯ у профорієнтаційній роботі

Під час педагогічноі практики студентка другого магістерського рівня вищоі освіти Інституту іноземних мов Білик С. В. провела професійно орієнтований веб-квест з учнями Новороздільського ЗЗСО № 4. 
Основним завданням учнів було дізнатися якомога більше цікавих фактів про ДДПУ імені Івана Франка на основі слухання нещодавнього інтерв‘ю ректора університету проф. Н. В. Скотноі, розміщеного на сайті газети «Франкова земля» (http://www.radiofz.com.ua/?p=4632#more-4632), а також ознайомлення з досягненнями однойменного ЗВО (http://dspu.edu.ua/news/11vitayemo-z-peremogoyu-5/). 
У процесі виконання веб-квесту старшокласники занотували низку найостанніших і найвагоміших здобутків Франкового вишу та отримали рекламні флаєри Інституту іноземних мов, які були не менш інформативними та мотиваційними для кожного перспективного абітурієнта.

четвер, 1 листопада 2018 р.


ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ CТВОРЕННЯ ЕЛЕКТРОННОГО ПОСІБНИКА
З АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ
Комп'ютеризація та інформатизація освіти зумовлюють пошук нових підходів до побудови та організації навчального процесу, зокрема з іноземної мови. Упродовж тривалого часу підручник уважався основним засобом навчання, а вчитель – єдиним джерелом знань. Проте сьогодні до взаємодії учителя та учня як суб’єктів освітнього процесу на уроці активно долучаються цифрові технології, які дають можливість миттєвого доступу до всебічної інформації та наукового знання, що невпинно накопичується та збагачується. З огляду на це професійно-методичне становлення майбутнього вчителя іноземної мови без володіння інформаційно-цифровою компетентністю, що включає в себе впевнене, критичне та відповідальне використання і взаємодію з цифровими технологіями для навчання, роботи та участі у суспільстві, є неможливим.
З огляду на це ми пропонуємо учителям англійської мови створювати електронний посібник, який розглядаємо як навчальне доповнення до чинного  підручника, за допомогою таких інструментів:
CourseLab- програма для створення електронних посібників за шаблонними технологіями. Це потужний і водночас простий у використанні засіб для швидкого створення інтерактивних навчальних матеріалів. Матеріал посібника формують з окремих блоків – об'єктів. CourseLab містить бібліотеку стандартних об'єктів і шаблонів, яку можна поповнювати із різних джерел, у тому числі й створених користувачем. Доступ до об'єктів і шаблонів отримують через зручний інтуїтивний інтерфейс. Об'єктний підхід дає можливість додавати до посібника будь-який мультимедійний контент (звук, відео, об'єкти Flash, Shockwave, Java). Програмне забезпечення CourseLab має засоби імпорту у навчальний матеріал презентацій формату Microsoft Power Point, а також містить убудовані засоби створення анімаційних об'єктів із можливостями синхронізації звукового супроводу, створення тестів і проведення тестувань рівня знань учнів. При створенні посібника автор обирає готові об'єкти із бібліотеки CourseLab і створює додаткові, користуючись шаблонами та розробляючи сценарій багатооб'єктних взаємодій, послідовності появи об'єктів, їх розташування на сторінках посібника.
FlipPDF( http://flipbuilder.fr/logiciel-manuel-gratuit.html ) - програма, що дає можливість створення посібників на основі цифрової публікаціії, додавання відео та анімаційних елементів.
Storyjumper (https://www.storyjumper.com/ ) – це ресурс, який надає вчителям набір інструментів для створення ілюстрованих книжок з різними історіями для дітей, використовуючи власні матеріали, а також матеріали з сайту. Користування ресурсом є безкоштовним.
Відтак проілюструємо та прокоментуємо один із варіантів розробленого Мартою Митник студенткою групи АП-46 фрагмента електронного посібника за допомогою програми Storyjumper під час вивчення навчальної дисципліни «Сучасні технологіі навчання англійської мови у ЗЗСО» (керівник – доцент Оксана Хомишак).
Рис. 1. Скриншот титульної сторінки електронного посібника

Як очевидно з рисунку 1 на першій сторінці посібника розташована назва пісенного матеріалу «Lets go to the zoo”, який слугує основою книги для  вивчення англійської мови на початковому етапі. Яскрава ілюстрація титульної сторінки є цікавою та привабливою для молодших школярів, а  також може бути використана для роботи з піснею на перед текстовому етапі з метою прогнозування тематики уроку. 
Рис. 2. Скриншот передмови до електронного посібника
Далі на с. 2 запропоновано коротку анотацію електронного посібника.
Рис. 3. Скриншот сторінки 3-4 електронного посібника
Як очевидно на с. 3 тема для вивчення «У зоопарку» розпочинається з прослуховування пісні на аудіо носіях з вербальною опорою на електронний посібник. Далі авторка пропонує ознайомлення з новими лексичними одиницями, семантизація яких здійснюється безперекладним способом на основі кореляції слів і зображень (див. рис.3.).
Рис. 4 Скриншот 5-6 сторінки електронного посібника
На наступній сторінці запропоновано завдання, спрямовані на розвиток критичного мислення, оскільки учні повинні класифікувати нові лексичні одиниці, опрацювати укладений список слів для формування лінгвістичної компетенціі. На післятекстовому етапі пропонується умовно-комунікативно вправа для формування комунікативноі компетенціі учнів, розвитку креативності та продуктивності.
На основі аналіу доцільності створення електронного посібника за допомогою програми Storyjumper доведено, що цей інструмент дає змогу вчителеві англійської мови розробляти, структурувати та систематизувати вправи, наповнювати їх контент аутентичним, мультимедійним матеріалом (аудіо, відео, статичною і/або динамічною анімацією
             Відтак ми можемо зробити висновки, що електронний посібник є авторським наочним доповненням до чинного паперового підручника з англійської мови та відрізняється низкою переваг (мультимедійністю, креативністю, мобільністю, доступністю, зручністю, інтерактивністю, комунікативною спрямованістю, можливостями персоналізації та диференціації, аутентичності навчального матеріалу з іноземної мови й, відповідно, зумовлює інтенсифікацію та продуктивність навчання. Процес створення та укладання електронного посібника з англійської мови за допомогою програми Storyjumper є цінним методичним досвідом для професійно-методичного становлення майбутніх вчителів іноземної мови та формування основ їх інформаційно-цифрової компетентності. 


пʼятниця, 26 жовтня 2018 р.

БЛОГ ЯК ЕЛЕКТРОННЕ ПОРТФОЛІО МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ АНГЛІЙСЬКОІ МОВИ ПОЧАТКОВОІ ШКОЛИ
В умовах глобалізації та інформатизації освіти блог є новою педагогічною реальністю сьогодення. Завданням сучасного вчителя є адаптація віртуального простору до практичної, освітньої, виховної та розвивальної цілей освітнього процесу з метою його удосконалення та модернізації.

З огляду на це 24 жовтня 2018 року студенти другого (магістерського) рівня факультету початкової та мистецької освіти звітували про проходження педагогічної практики з англійської мови у НУШ у абсолютно новому форматі, презентуючи звітні матеріали на своїх авторських блогах, які слугують електронним портфоліо для майбутніх учителів початкової школи та дають змогу систематизувати та структурувати дидактичний, навчально-методичний матеріал, нормативні документи, аудіо- та відеоресурси, що сприяє їхній професійній саморефлексії та саморозвитку.

Для детального ознайомлення пропонуємо низку блогів магістрантів Проць Мар’яни (https://marianaprots.blogspot.com), Жуковської Іванни (http://zhykovska.blogspot.com/), Ціхоцької Уляни (http://wildanimalsarenativeland.blogspot.com), Кміть Анжеліки (https://primaryeducation0.blogspot.com/), Логін Марії (http://marylogin.blogspot.com), які були створені у результаті вивчення навчальної дисципліни «Модернізація освітнього процесу з англійської мови у початковій школі» (керівник – доцент Оксана Хомишак) минулого навчального року.



понеділок, 27 серпня 2018 р.

неділя, 22 квітня 2018 р.

«МЕТОДИЧНИЙ ЯРМАРОК»




Одним із ключових завдань Нової української школи (НУШ) є формування та розвиток умінь чотирьох ККолаборація, Креативність, Комунікація та Критичне мислення. Згідно з Концепцією НУШ модернізація освітнього процесу повинна відбуватися на основі впровадження діяльнісного, інтегрованого та проектного навчання, що зумовлює пошук нових підходів, форм та методів фахової підготовки майбутнього вчителя початкових класів, зокрема з англійської мови.
З огляду на це 17 квітня 2018 року на факультеті початкової та мистецької освіти було проведено відкритий захід «Методичний ярмарок», під час якого студенти спеціальності «Початкова освіта» спеціалізації «Англійська мова» групи ПОА-11М презентували свої творчі методичні доробки з навчальної дисципліни «Модернізація освітнього процесу з англійської мови у початковій школі» (керівник – доцент О. Хомишак).
Гості та відвідувачі ярмарку мали змогу ознайомитися з лепбуками, постерами, рекламними флаєрами та каталогами, путівниками для туристів, методичними розробками етапів роботи з аутентичним мультимедійним пісенним матеріалом, а також аудіо та відеоподкастами (теми «В аеропорту», «На залізниці»), записаними та відзнятими студентами під час вивчення практичного курсу англійської мови.
Відкритий захід мав на меті долучити цільову аудиторію до благодійності, тому кошти, зібрані під час методичної ярмарки, передано колишньому студентові факультету на лікування.
http://ddpu.drohobych.net/news/metodychna-yarmarka-na-fakulteti-pochatkovoyi-ta-mysteckoyi-osvity/

пʼятниця, 6 квітня 2018 р.

Профорієнтаційна робота з учнями




Під час педагогічної практики студенти IV курсу групи ФА-45 провели профорієнтаційні бесіди з учнями Стебницької ЗОШ № 6, Дрогобицької ЗОШ № 8 та Тлумацької гімназії. Опитавши учнів про їхні професійні уподобання, студенти-практиканти окреслили перспективність професії вчителя, розповіли про правила вступу та напрями підготовки в Інституті іноземних мов, особливості навчання та переваги студентського життя в межах Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. З метою надання учням вичерпної інформації студенти підготували та роздали інформаційні буклети про інститут, проілюструвавши свою розповідь наочним матеріалом.